Четвер, 21.11.2024, 09:58
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Долинської міської ради"
 
 
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

                             

У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки — День науки, який встановлено Указом Президента України від 14.02.1997 №145/97 «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…». Щорічно на відзначення цього свята Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського проводить Всеукраїнський фестиваль науки.

 

Україна — держава з високим рівнем освіти і науки. Сьогодні в Україні працюють:

·           Національна Академія Наук України (НАН України), заснована 27 листопада 1918 р.;

·           Національна академія педагогічних наук, яка створена 4 березня 1993 року;

·                                            Українська академія аграрних наук, заснована у 22 травня 1931 року;

·                                            Національна академія медичних наук, заснована 24 лютого 1993 року;

·           Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, заснована у грудні 1917 року.

 

Мала академія наук України — загальнодержавний науково-громадський проект, спрямований на пошук, підтримку, сприяння творчому розвитку обдарованих, здібних до наукової діяльності учнів, школярів, студентів. Організаційно-правової форми не має. Діяльність здійснюється на основі наказів органів управління освітою, положень МОН України та рішень Президії Малої академії наук, які через центральний заклад направляються до регіональних підрозділів — територіальних відділень. Територіальні відділення діють як окремі юридичні особи або як структурні підрозділи інших позашкільних, вищих навчальних закладів, установ системи НАН України, МОН України, АПН України. Загальну координацію діяльності і організаційно-методичне керівництво проектом здійснює позашкільний навчальний заклад Мала академія учнівської молоді відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України «Про вдосконалення діяльності Малої академії наук України» від 31.12.2004 № 990.

На сьогодні день Мала академія наук України об‘єднує 27 територіальних відділень обласного рівня, які керують роботою близько 1000 районних територіальних відділень та наукових товариств учнів.

 Основною базою відбору талановитих дітей є система закладів позашкільної освіти (близько 1400 закладів різних напрямків) в яких в позаурочний час навчається понад 1 500 000 учнів (20% школярів). З них, а також з учнів загальноосвітніх шкіл, в яких діють учнівські наукові товариства, щорічно відбираються кращі діти, які виявляють здібності до наукової, експериментальної, дослідницької роботи.

Учні-члени МАН поділяються на слухачів, кандидатів і дійсних членів.

 Слухачі: учні 8–11 класів шкіл, учні ПТУ, що виявляють цікавість до наукової діяльності, бажають одержати додаткові знання в окремих галузях науки і беруть участь у роботі секції чи гуртка.

Кандидати у члени МАН: учні гуртків, секцій, що виявляють здібності при поглибленому вивченні наукових дисциплін поза шкільною програмою; схильні до проведення наукових досліджень, технічної творчості; виступають на конференціях, виставках; є призерами олімпіад. Кандидат затверджується президією територіального відділення МАН за пропозицією наукових товариств, секцій, гуртків.

Дійсні члени МАН: кандидати, що мають самостійні наукові праці і навчаються в наукових гуртках і секціях не менше 2-х років (http://man.gov.ua/history.php).

На сайті МАН представлено: видання, статті, майстер-класи, презентації (трансляції) подій, персоналії (учні-члени, педагоги, випускники), віртуальні профільні школи, інформація про конкурси, конференції, семінари, новини та ін.

Цікаві посилання в Інтернет

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

2021-2022 н.р.
л

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz