Середа, 22.01.2025, 07:19
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Долинської міської ради"
 
 
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

 
Проводиться підготовча робота  
щодо  відзначення  100 – річчя від дня народження видатного
 педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського
 
 
 
 
 
 
Працюємо за Сухомлинським
                  Василь Олександрович Сухомлинський – явище планетарне. Його спадщину вивчають у багатьох країнах світу, використовують у шкільній практиці. Звертаючись до педагогічних проблем сьогодення, знову і знову відкриваємо книги видатного Учителя, щоб зрозуміти тенденції соціально орієнтованого навчання. На десятиліття раніше нашого сучасного осмислення ролі індивідуального підходу до дитини як до особистості, здійснив Василь Сухомлинський.
                 В організації навчально-методичної роботи педагогів Долинщини вивченню спадщини Великого Добротворця надається особливе значення. До святкування ювілею Учителя – 95-річчя з дня народження - на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 січня 2013 року № 18-р методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проведено заходи, якими передбачено залучення широкої педагогічної громадськості, учнівської молоді до вшанування великого земляка, пропаганди його неоціненного спадку.
                 З 23 до 27 вересня 2013 року, в рамках місячника Сухомлинського, в закладах освіти району проведено методичний тиждень «Василь Сухомлинський в діалозі з сучасністю».
                Впродовж тижня пройшли методичні заходи з керівниками навчальних закладів, з методичним активом, з молодими вчителями.
                Так, 25 вересня 2013 року на базі Марфівської ЗШ І-ІІІ ступенів, опорної з питань творчого впровадження ідей педагога-гуманіста, проведено районну науково-методичну конференцію «Педагогічна спадщина В.Сухомлинського – в контексті сьогодення». Учасники зібрання – представники методичної служби відділу освіти, молоді та спорту, заступники директорів з навчально-виховної роботи, молоді вчителі поділилися своїм досвідом. Виступаючі були одностайними: у центрі всіх інновацій – дитиноцентризм, бо авторська школа Сухомлинського є школою радості, спрямованою на виховання всебічно розвинутої особистості. Змістовними були доповіді Андрощука О.Ф., Демченко І.А., Іщенко С.М. У своїх виступах поділилися досвідом роботи з художніми джерелами та книгами Сухомлинського Конопатенко Л.І.,Лосєва Т.В., Валіхновська О.Й., Писаренко О.В. Про сутність педагогічної системи Великого Педагога у роботі з обдарованими дітьми йшлося у виступах завідувача методичного кабінету Данилюк В.І., заступника директора Долинської ЗШ № 2 Руденко О.В.. Про організацію роботи з батьківською громадськістю села Кірово розповіла Залізняк І.В. Цікаві сторінки життя Марфівської школи презентувала директор Карявка Ольга Михайлівна. На завершення конференції учасниками вироблено рекомендації щодо подальшої реалізації педагогіки Сухомлинського.
               25 вересня 2013 р. районне методичне об’єднання бібліотекарів провело науково-практичний семінар «Творче використання спадщини Василя Олександровича Сухомлинського у роботі шкільної бібліотеки», де були розглянуті питання:
               1.«Педагогіка В.О. Сухомлинського – педагогіка 21 століття» (керівник РМО бібліотекарів Рудова І.Г.);
               2.«В.Сухомлинський про роль книги та бібліотеки у вихованні підростаючого покоління» (Кедик Н.В. – бібліотекар Долинської ЗШ І-ІІІ ступенів №4);
              3.Презентація книги В.Сухомлинського «Вогнегривий коник» (Зінов’єва Г.М. – бібліотекар Долинської ЗШ І-ІІІ ступенів №2);
              4.Огляд книжкової виставки-презентації «Про серце, віддане дітям».
             5.Методичний калейдоскоп «Хочу бути бібліотекарем-майстром» (обмін досвідом). Учнівська молодь переглянула документальні фільми «Серце віддаю дітям» та «Уроки на завтра», вчителями початкових класів проведено літературні хвилинки «Казки з Павлиша» та вернісажі малюнків до казок Сухомлинського.
             23 вересня 2013 року у НВК «Долинська гімназія – ЗШ І-ІІІ ст. № 3» пройшов методичний вернісаж відкритих уроків за Сухомлинським. 25 вересня 2013 року на базі Першотравневої ЗШ І-ІІІ ступенів учасники гуртка «Альтаїр» презентували матеріали, зібрані під час експедиції «До Павлиша, де працював Великий Педагог». Цього ж дня пройшла виставка «Творчість очима дітей» для учнів 5-11 класів.
            В навчальних закладах району проведено:
- круглі столи «Екологічна спадщина Сухомлинського і проблеми сучасності» (Долинська ЗШ № 4); «Школа радості» як шлях до розвитку творчих та моральних якостей учнів» ( Молодіжненська ЗШ); 
- психолого-педагогічний семінар «Творчість Сухомлинського у педагогічній практиці вчителів школи» (Першотравнева ЗШ);
- тематичні виставки: «Педагогічна і літературна спадщина В.О.Сухомлинського» (Іванівська ЗШ), «Наш досвід в реалізації педагогічних ідей Великого Добротворця» ( Братолюбівська ЗШ);
- презентація книги В.Сухомлинського «Вічна тополя» ( Молодіжненська та Варварівська загальноосвітні школи).
             Оригінальністю форм проведення відзначився тиждень в Новогригорівській Першій ЗШ І-ІІІ ступенів. Це і виставка уроків мислення серед природи в 1-4 класах, і свято «Казки з Павлиша», і виступ лялькового театру з казками В. О. Сухомлинського, і урок Доброти «Той, що творить добро, творить саме Життя». Підготовлено також книгу творчості учнів.
             У Богданівській ЗШ І ст. висаджено з декоративних дерев алею Сухомлинського. У закладах освіти проведені радіолінійки «Сухомлинський - видатний педагог сучасності», тематичні інформаційні вісники «Павлиш – школа радості, добра, творчості».
             В шкільних бібліотеках розгорнуті книжково-ілюстративні виставки, тематичні полиці «Школа Сухомлинського – живильне джерело духовності».       
            Методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації видано методичні посібники: «Трансформація гуманістичних ідей Сухомлинського в освітньому просторі», «Школа Сухомлинського – живильне джерело духовності», «Педагогічні ідеї Сухомлинського: практичне впровадження викладання предметів природничо-математичного напряму», де узагальнено досвід роботи та кращі надбання педагогів Долинщини.
         На сайті методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації систематично поповнюється тематична сторінка «Педагогіка Сухомлинського в діалозі з сучасністю», де висвітлюється досвід роботи закладів освіти з даного питання.
       Великий талант Василя Олександровича Сухомлинського розвивався і розквітнув на благодатній Кіровоградській землі, щоб на весь світ проголосити культ Дитини, Добра, Людяності, Поваги. Попри часи, десятиріччя, Великий Вчитель говорить нам сучасні речі, проголошує те, що вважається сьогодні актуальним.
 
Завідувач методичного кабінету відділу освіти,
 молоді та спорту райдержадміністрації
В. Данилюк
 
 
                                                                                  
 
Рубрика «Одвічні пошуки: Сухомлинський і сьогодення»
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

2021-2022 н.р.
л

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025Конструктор сайтів - uCoz