Неділя, 22.12.2024, 06:32
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Долинської міської ради"
 
 
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Всесвітній день здоров’я

Не пали, не зловживай алкоголем, не переїдай, не нервуй, не заздри, більше посміхайся, говори і роби людям лише приємне.

 

Всесвітній день здоров’я відзначається в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, устав якої було прийнято 7 квітня 1948 року. Щорічно у цей день ВООЗ користується нагодою для підвищення обізнаності щодо якоїсь важливої теми глобальної охорони здоров’я. У цей день і протягом всього року ВООЗ організує міжнародні, регіональні і місцеві заходи для залучення уваги до обраної пріоритетної галузі охорони здоров’я. 

Державним інститутом розвитку сім’ї та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, за підтримки ЮНІСЕФ, у 2010 році проведено соціологічне дослідження «Ставлення молоді України до здорового способу життя». За даними дослідження, стан здоров’я населення України істотно погіршився. Це відображається у зростанні рівня захворюваності, смертності та скороченні тривалості життя. Не сприяє збереженню здоров’я молоді й високий рівень вживання спиртних напоїв, тютюнопаління, вживання наркотичних речовин, проблема здорового харчування тощо. Дані цього соціологічного дослідження використані під час парламентських слухань «Молодь - за здоровий спосіб життя», які відбулися 3 листопада 2010 року

Робітники охорони здоров’я – люди, які надають медико-санітарну допомогу тим, хто її потребує, знаходяться в центрі системи охорони здоров’я. Однак в усьому світі кадри охорони здоров’я переживають кризу, від якої не застрахована жодна країна. Результаті є очевидними: це клініки без медичного персоналу, лікарні, що не можуть залучити або втримати основних працівників. У світі існує хронічна нестача медичних працівників як наслідок десятиліть недостатніх інвестицій в їх навчання, підготовку, заробітну платню, умови праці і управління. Це призвело до гострої нестачі ключових спеціалістів, росту показників зміни заняття і передчасного виходу на пенсію, а також до національної і міжнародної міграції.

Країни Африки на південь від Сахари, де всі вищезгадані проблеми поглиблюються пандемією ВІЧ/СНІДу, нараховують, за оцінками, 750 000 медпрацівників при тому, що населення цього регіону складає 682 млн. людей. Для порівняння можна сказати, що в розвинених країнах, де старіюче населення збільшує навантаження на вже і так перенавантажених працівників, це співвідношення в 10–15 разів вище.

Поради щодо збереження здоров’я

Важливо є раз в рік проходити медичний огляд. Не формально, для керівника, а для себе, щоб знати про реальний стан свого здоров’я і відкоригувати дрібні «збої», прагнути бути здоровим. Бо найбільший скарб це — здоров’я.

Та, на жаль, людина тільки тоді починає цінувати здоров’я, коли його втрачає. Хворіти не вигідно, дорого, а люди все одно ігнорують прості істини здорового життя.

Задумаймося над вище сказаним. Адже це так просто подбати про себе. Хоч раз в рік здаваймо загальний аналіз крові і знатимемо як у нас виробляє організм червоні кров’яні тільця, який стан імунної системи, чи не зреагувала вона на якусь притаєну недугу. Визначаймо в крові вміст цукру та холестерину. Хвороби, при яких змінюються вище вказані показники, підкрадаються поступово, непомітно. Їх вигідніше попередити або вчасно виявити та лікувати.

Якщо Вам за сорок, або маєте скарги зі сторони серця, зробіть електрокардіограму. Обов’язково контролюймо артеріальний тиск, про його підвищення багато людей і не здогадуються, а гіпертонія ж веде до поширення серця, може бути причиною інсульту, інфаркту.

Щорічно проходьмо онкоогляд, флюорографічне обстеження легень, щоб не втратити час раннього виявлення хвороби або щоб почути бажане: «У Вас хвороби не виявлено». Сухоти тепер набули темпу епідемії, а онкологічні хвороби вже не вирок, а діагноз. На ранній стадії їх лікують досить успішно. Тільки б не занедбати хворобу і не втратити віру в одужання.

Якщо є потреба, звертаймося до вузьких спеціалістів. І обов’язково поспілкуватися зі своїм сімейним лікарем чи дільничним терапевтом. Йому можемо розказати про всі свої проблеми чи підозри щодо свого здоров’я. Він обов’язково порадить як не хворіти, або, при потребі, спрямує на дообстеження чи призначить лікування.

Часто в молодих людей виникають скарги на колючий біль в ділянці серця, «комок» в горлі, дратівливість, утомлюваність. Це наслідок нервових перенапружень, спричинених інтенсивним темпом сучасного життя, пересипаного сімейними проблемами, економічними та екологічними негараздами.

Уміймо розважливо, врівноважено ставитися до всіх навколишніх подразників, вирішуймо проблеми без істерики та впадання у відчай. Це збереже здоров’я не лише нам, але й оточуючим.

Сценарії у вільному доступі

День здоров’я (http://referatu.com.ua/referats/27/23027)

Бібліографічні покажчики у вільному доступі:

Небезпечні хвороби: шляхи подолання (До Всесвітнього дня здоров’я). Бібліографічний покажчик (ocls.kyivlibs.org.ua/cbs/.../xvorobi.doc).

Формування культури здоров’я учнів: бібліографічний покажчик літератури (http://library.mk.ua/vidanya/v08.php).

 

Рекомендована література

1.Василечко, Л. Здоров’я дитини — багацтво країни : сценарій позаклас. заходу / Л. Василечко, Г. Лущик, Л. Побігуща // Хімія. Біологія. — 2003. — № 51. — С. 18–21.

2.Вечір здоров’я : конкурси // Шк. б-ка. — 2006. — № 9. — С. 90.

3.Герман, О. Мандрівка Країною здоров’я : гра-подорож / О. Герман // Почат. освіта. — 2005. — № 46. – С. 17–19.

4.Гришкова Л.І. Алкоголь губить красу і скорочує молодість : сценарій // Хімія. — 2008. — № 8. — С. 34–37.

5.Денис Л.С. Акція до Всесвітнього дня здоров’я «обери життя» // Біологія. — 2006. — № 3. — С. 16–17.

6.Дорофей М.С. Вплив куріння на організм людини : прес-конференція // Позакласний час. — 2007. — № 10. — С. 112–115.

7.Ієвлева В. За здоровий спосіб життя : ток-шоу для учнів 9–11 кл. // Шк. світ. — 2009. — № 6. — С. 14–15.

8.Котенко, Ю. Подорож до Країни чистоти і здоров’я / Ю. Котенко // Розкажіть онуку. — 2004. — № 7–8. — С. 106–107.

9.Клех Л. Від чого залежить здоров’я твоє? : позакласний захід // Почат. освіта. — 2009. — № 2. — С. 16–19.

10.Світлична А. А курців прирівнювали до злодіїв : виховний захід для учнів 5–8 кл. // Шк. світ. — 2009. — № 5. — С. 12–13.

11.Стефанишин О.М. Акція «Нехай твоє серце б’ється» : сценарій до Дня пам’яті людей, що померли від СНІДу // Біологія. — 2008. — № 36. — С. 36–39.

12.Франчук М. Алкоголізм — ворог здоров’я : сценарій учнівської конференції для старшокласників // Здоров’я та фізична культура. — 2010. — № 35. — С. 15–18.

13.Шевчук О. Азбука здорового способу життя : сценарій виховного заходу для учнів 8–9 кл. // Здоров’я та фізична культура. — 2005. — № 4. — С. 18–20.

14.Яремчук З. Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на поведінку людини : сценарій // Позакласний час. — 2006. — № 21/22. — С. 107–108.

 


[1] З сайту http://news.ligazakon.ua.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

2021-2022 н.р.
л

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz