На весняних канікулах вже традиційно до лісу завітали учасники Міжрегіонального освітнього проекту «Прекрасні далі манять нас в похід» учні КЗ «Долинська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 ім. А.С. Макаренка Долинської районної ради» та Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ст. Долинського та Олександрійського районів Кіровоградщини, який впроваджується з метою виховання у дітей та молоді любові до рідного краю, оволодіння знаннями про природні багатства та цінні природні об’єкти Кіровоградщини, залучення учнів до практичної природоохоронної роботи, набуття умінь, навичок і досвіду розв’язання екологічних проблем, проведення освітніх комплексних польових досліджень, краєзнавчої, еколого-просвітницької та оздоровчої роботи, пропаганди туристських та екскурсійних можливостей краю. Проект має чіткий план дій, короткострокові та довгострокові завдання, враховує індивідуальні особливості кожного з учасників, орієнтує не просто на вивчення якоїсь теми, а на створення освітнього продукту, де було б видно спільну й індивідуальну роботу учнів, та формує в учнів різні види компетентностей.
Учні жили в лісі майже тиждень, поселившись у гуртожитку Чорноліської лісної школи. Діти відвідали з екскурсіями гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Болото «Чорний ліс»», ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Чорноліський», ознайомились з рослинним і тваринним світом лісу, побачили процес створення лісових культур на зрубах та порівняли різновікові лісові культури, створені учасниками акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», відвідали базовий розсадник, шкілку декоративного садівного матеріалу, відпочивали біля рекреаційно-торгівельного комплексу «Лісовичок». На завершення відвідин працівники лісгоспу провели для дітей екскурсію тепличним господарством.
А увечері біля вогнища, готуючи печену картоплю, кожний з учасників експедиції згадував таємничі, наповнені історичними подіями стежини Чорного лісу, його непролазні хащі, наповнене легендами таємниче озеро Берестувате, задушевний спів пташок та тихий шелест невидимого людському оку лісового звіра. |